Zielona kawa - Zielona-kawa-odchudzanie.pll : Zielona kawa, zielona kawa opinie, green coffee, zielona kawa właściwości

Przejdź do treści

Menu główne:

Zielona kawa

Czym jest zielona kawa?
Od pewnego czasu coraz więcej słyszymy o nowym przełomie w odchudzaniu – zielonej kawie. Czym tak naprawdę jest?

Zielona KawaZielona kawa to nic innego, jak znane wszystkim ziarna kawy, które nie przeszły procesu palenia. Stąd zielony kolor (ciemnobrązowej barwy ziarna nabierają właśnie w czasie palenia), nieco kwaskowaty smak i – niestety – niemal zupełny brak tak uwielbianego przez smakoszy aromatu. Okazuje się jednak, że ziarna kawy na tym etapie produkcji bogatsze są o związki, które mogą mieć wpływ na proces odchudzania.

W jaki sposób? Wszystko za sprawą jednego składnika, który ulega rozpadowi w procesie palenia, w związku z czym nie występuje w kawie czarnej. Mowa o kwasie chlorogenowym (ACG), który w połączeniu z kofeiną ma zmniejszać przyswajanie cukru w organizmie oraz powodować, że nie będzie on odkładać się w postaci tłuszczu?
Badania nad takimi właściwościami ACG zostały przeprowadzone już na kilku grupach ludzi i w każdym przypadku rezultaty wskazywały na przyspieszanie procesu spalania kilogramów u osób przyjmujących zieloną kawę. Naukowcy przestrzegają jednak przed nadmiernym entuzjazmem. Zielona kawa nie jest magicznym lekiem na nadwagę, a jedynie suplementem diety. Przy odpowiednim nastawieniu – zmianie nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej – może jednak zdziałać wiele dobrego i przyspieszyć efekty odchudzania.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego